Mycie paneli fotowoltaicznych Poznań

Instalacje fotowoltaiczne, to instalacje zakładane pod gołym niebem. Ich specyfika pracy tego wymaga. W związku z tym niemożność ochrony przed zanieczyszczeniem instalacji fotowoltaicznych jest wpisana w tego typu inwestycje. Świadomość tego, jak ważne jest czyszczenie instalacji fotowoltaicznych, to gwarancja sprawnego działania tego typu sprzętu. Bezawaryjność owych instalacji może zaistnieć tylko, gdy faktycznie zadba się o czystość paneli.

Regatech oferuje mycie paneli fotowoltaicznych. Poznań jest miastem, gdzie coraz więcej osób wybiera jako dodatkowe źródło energii właśnie panele fotowoltaiczne lub panele słoneczne. Nasza firma zadba o to, by takie instalacje profesjonalnie oczyścić i pozwolić im pracować na 100%.

Poznańskie instalacje fotowoltaiczne

By w pełni wykorzystać moc instalacji fotowoltaicznej, trzeba dbać o jej czystość. Pyły, kurz, opady atmosferyczne, wszystko to pozostawia na panelach smugi i brud. Dodatkowo odchody zwierząt, czy gałęzie, które zahaczą o panele, również niekorzystnie wpływają na moc instalacji fotowoltaicznej. Osadzający się brud prowadzi do tego, że promienie słoneczne nie docierają z pełną mocą do instalacji. W momencie, gdy przez dłuższy czas pozwolimy sobie na to, by brud się na nich odkładał, zauważymy spadek mocy instalacji.

Stąd też tak istotne jest profesjonalne czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Poznań jest miastem, w którym w różnych miejscach są montowane panele. Dlatego dostęp do paneli dla ich właścicieli może wydawać się utrudniony. Nasza firma ma odpowiedni sprzęt, który pozwala na oczyszczanie paneli znajdujących się w mało dostępnych lokalizacjach. Chętnie zajmiemy się też instalacjami, które są bardzo duże. Dla naszej firmy nie ma rzeczy niemożliwych.

Panele słoneczne

Mycie paneli słonecznych jest niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Wg badań czyste panele są w stanie pobrać większą ilość energii. Dlatego tak istotne jest dbanie o czystość instalacji solarnych. REGATECH ma w swojej ofercie czyszczenie paneli słonecznych bez względu na ich umiejscowienie i ich ilość. Chętnie przyjedziemy i profesjonalnie zajmiemy się oczyszczeniem twoich paneli słonecznych lub fotowoltaicznych.

Rozumiemy, że wybierając panele, dbacie o ekologię. Naszej firmie również nie są obce ekologiczne przesłanki. Staramy się, by nasze sprzęty nie generowały nadmiernego zużycia prądu, dbamy o zużycie wody i staramy się nie stosować środków szkodliwych dla środowiska. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz do kontaktu w celu omówienia szczegółów.